Kış Bahçesi Çatı Sistemleri 2021

Çatı sistemleri yada çatı modelleri üzerinde dikkatle durulması gereken yapı ürünleri arasındadır. Tasarımından kurulumuna kadar dikkatlice planlanması gereken kış bahçesi çatı sistemleri konuta özel yapılmaktadır. Bir çatı yapmak, iskelet (taşıyıcı sistemi), üst örtüsü, yalıtım elemanları ve tavan malzemelerini doğru bir şekilde bir araya getirmek demektir. Tüm bu işlemler uzmanlık gerektiren deneyimli personeller ile yapılması gereken uygulamalardır. Kış bahçesi çatı sistemleri 2021 talepleri yoğun olarak yazlıklarda, sahil kenarlarında, fabrika bahçelerinde, orman içi müstakil konutlarda ve teras katlarında ortaya çıkmaktadır.

Kış bahçesi .çtı karkas uygulaması İzmir
Kış bahçesi çatı sistemleri İzmir

Kış Bahçesi Çatı Sistemleri 2021 Fiyat Listeleri

Çatı sistemleri kullanılan malzemenin kalitesine ve uygulanış tekniğine bağlı olarak maliyetleri değişir. Günümüz ekonomik sistemde fiyatları tam olarak belirlemenin ve sabitlemenin imkanı yok gibi gözükmektedir. Ancak bu sayfamızı her yıl 6 ayda bir güncellemeyi göze alarak kış bahçesi çatı sistemleri 2021 fiyat listeleri oluşturmayı müşterilerimiz için hedefledik.

Cam çatı sistemleri İzmir
Cam çatı İzmir

Kış Bahçesi Sandviç Panel Çatı Sistemleri 2021 Fiyatları 

En Uygun Sandviç Panel Çatı 2021 Fiyatı m2 x 340,-TL’dir. Bu uygulamada demir karkas boyanır, çatı sandviç panel ile örtülür, oluk sistemi döşenir ve duvar dibi sacı montajı yapılır.

Ters Tavanlı Sandviç Panel Çatı 2021 Fiyatı m2 x 460,-TL’dir. Ters tavan uygulamalarında alçıpan, boardex, pvc lambri, ahşap lambri, alüminyum kompozit ve karolem ile tavan kaplanır. Bu farklı uygulama ürünleri metrekare fiyatlarını 20,-TL ile 100,-TL arasında değiştirecektir.

Kış bahçesi sandviç panel çatı İzmir
Kış bahçesi sandviç panel çatı İzmir fiyatları

Çatı eğimini gizleyen alın ve kenar panelleri boardex yada kompozit ile kaplanır ise gizli çatı modeli ortaya çıkar bu seçenekte metrekare fiyatı 800,-TL’den başlar 1.300,-TL’ye kadar çıkar. Kış bahçesi sandviç panel çatı…

Zen kış bahçesi
Zen kış bahçesi firması

Kış Bahçesi Sandviç Panel Çatı Renkleri

Kış Bahçesi Sandviç Panel Çatı uzun yıllardır sektörde kullanılmaktadır. Pratik olması ve yalıtıma olan olumlu katkısı sebebi ile tercih edilir. Ayrıca hafif ve dayanıklı bir malzeme olan sandviç panel ekonomik fiyatı ile de her zaman çözüm önerilerinin içerisinde yer almıştır.

Sandviç panel çatı demir karkas İzmir
Sandviç panel çatı demir karkas İzmir uygulaması

Kış bahçesi sandviç panel çatı renkleri genellikle beyaz ve kırmızı renk olarak üretilmektedir. İstenilen uzunlukta üretim şansı ile her türlü mesafeyi kapatabiliriz. Sandviç panel çatı örtüsü, sandviç panel çatı kaplaması, sandviç panel çatı döşemesi fiyatları, sandviç panel çatı ve sandviç panel çatı boyanır mı? gibi soruların cevabı için firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

villa onu sandvic panel izmir
Villa önü sandviç panel kapama İzmir

Sandviç Panel Nedir?

Sandviç panel, yapıları dış etkenlerden koruyan, güçlü bir duruş için en pratik ve ekonomik çözüm sunan sistemdir. Sandviç paneller; modern, hafif ve dayanıklı yapı elemanları olarak, binaların çatı ve cephelerini kaplamak, yalıtımlı iç bölmeler veya soğuk depolar elde etmek için kullanılır.

Yapınızın dört bir yanında ve çatısında yer alarak sizi dış etkenlere karşı koruyan sandviç paneller; iki ince yüksek yoğunluklu metal yüzey arasına, kalın ve düşük yoğunluklu yalıtım malzemesi doldurularak üretilir. Kendi düşük ağırlığına karşın yüksek yük taşıma kapasitesine sahip bu yapı elemanları, montaja hazır olarak kesintisiz hatlarda üretilir.

Sandviç panel İzmir
Sandviç panel İzmir renkleri

Yapıların ihtiyacına göre farklı yalıtım malzemeleri seçmek gerekir. PUR, PIR, Mineral Yün ve EPS olmak üzere tüm yalıtım tiplerinde sandviç panel üretimi yapılır. Yapınız için hangi sandviç panelin uygun olduğuna; yapınızın ısı, nem, ses yalıtımı ve yangına dayanım ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak seçimi yapabilirsiniz.

Sandviç paneller genel olarak endüstriyel tesisler, ticari yapılar, soğuk depolar, sosyal yapılar, enerji santralleri, tarım ve hayvancılık yapılarında kullanılmaktadır.

Teras çatı kapatma İzmir
Teras çatı kapatma sandviç panel İzmir

Kış Bahçesi Sandviç Panel Çatı Nasıl Yapılır?

Sandviç panel yapımı öncelikle demir profiller ile karkas yapılması ile başlar. Taşıyıcı dikey profiller 80×80 mm veya 100×100 mm 2,5 mm kutu profillerden yapılır. Üst taşıyıcı makas profilleri 40×60 mm 2 veya 2,5 mm kutu profiller, 40×80 mm 2 veya 2,5 mm kutu profillerinden seçilir. Sandviç panel bağlama profilleri 40×40 2 veya 2,5 mm kutu profillerinden kaynatılır. Demir profiller eğer açıkta kalacak ise antipas boya ile istenilen renklerde boyanmalıdır.

Karkas kurulumu tamamlanınca sandviç panel semerli vidalar ile yerine tutturulur. Daha sonra duvar dibi yalıtım sacı yerleştirilir. Sandviç panel oluğu montelenir.

Sandviç panel kaplama İzmir
Sandviç panel levha kaplama İzmir

Kış Bahçesi Cam Çatı Uygulamaları

Kış Bahçesi Cam Çatı  modern yaklaşımlara cevap veren bir ürün olarak son yıllarda sıklıkla uygulanır olmuştur. Alüminyum profiller ve cam çeşitleri ile kurulur. Oluk sistemi alüminyumdur. Su sorunlarına karşı çok ciddi yalıtım yapılmalıdır. Özel izolasyon macunları tamamen amaca yönelik ürünler ve markalardan seçilmelidir. Kış bahçesi cam çatı uygulamaları her aşamasında dikkatlice montaj yapılmalıdır. Cam çatı fiyatları, cam çatı nasıl temizlenir, cam çatı silinebilir mi, cam çatı dayanıklımı, cam çatı cam çeşitleri, cam çatı cam renkleri, cam çatı fiyatları 2021 gibi sorularla tüketiciler kış bahçesi uygulamalarında cam tavan yerini anlamaya çalışmaktadır.

Ahşap renkli cam tavan İzmir
Ahşap renkli cam tavan modelleri İzmir

Cam Çatı Nasıl Yapılır ?

Öncelikle cam çatı yapımı için düzgün bir zemin gerekmektedir. Zemin önceden mevcut ise mermer döşenerek terazi dengesizlikleri düzeltilir. 100 x 100 alüminyum taşıyıcı ayaklar ile işe başlanır. Üst çatı profilleri ve oluk profili döşenir. İstenilen Ral renkleri ile boyanabilir. Ahşap deseni elde etmek istiyor isek transfer boya tekniği ile seçeneklerde mevcut olan istenilen ahşap deseni elde edilebilir.

Kış bahçesi ücretsiz keşif İzmir
ücretsiz keşif İzmir

Cam çatı alüminyum karkası kurulduktan sonra cam ölçüleri alınır. Bu aşamada cam çatı cam seçenekleri iyi değerlendirilmelidir. 8 mm temperli cam, 4+4 mm lamine temperli, 5+5 mm lamine temperli cam tekcam seçenekleri arasındadır. Çift cam çeşitleri olarak 4+16+4 mm temperli ısıcam, 5+12+5 mm temperli cam ve aynı cam ebatlarının lamine temperli uygulamaları da mevcuttur.

cam tavanlı villa girişi İzmir
Cam tavanlı villa giriş İzmir

Cam çatı cam renkleri alternatifleri ise; füme cam, füme reflekte cam, bronz cam, bronz reflekte cam, yeşil cam, yeşil reflekte cam, mavi cam, mavi reflekte cam ve şeffaf cam olarak kabaca sayabiliriz.

Cam çatı bağlantı elemanları mümkün olan en dayanıklı ürünler ile montajlanmalıdır. Cam çatı eğimi 15 derece olarak en az değerde verilmelidir. Suyun hızlı akıp gitmesi için gerekli olan eğim değeri budur.

Cam çatı tavan İzmir
Cam çatı tavan modelleri İzmir

Cam Çatı İzolasyonu

İzolasyon NP1 veya nötr silikon ile yapılmalıdır. Her açık nokta hassasiyetle kontrol edilip kapatılmalıdır. Acele hareket etmeden işlemler tamamlanmalıdır.

Sky Phaselis

Otomatik Cam Tavan Sistemi kumanda ile açılıp kapanan bir tavan sistemidir. Camların ısı yalıtımlı olması size enerji tasarrufu sağlar. Soğuk ve sıcaktan korur aynı zamanda gün ışığını kullanma imkanı verir. Gündüz gökyüzünü gece yıldızları seyretme fırsatını yakalarsınız. Kapalı mekanları açık mekana çevirir.

Kış bahçesi alüminyum cam tavan sistemleri İzmir
Kış bahçesi alüminyum cam tavan sistemleri İzmir

SKY PHASELİS SERİSİ CAM TAVAN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

1) 4+16+4 VE 4+11+4+4 lamine temperli ısıcam uygulanır.
2) Camlada uyguladığımız ısıcam sayesinde ısı yalıtımı sağlanır.
3) Açılım yönünde isteğe bağlı 2,3,4,ve 5 bölmeli yapılabilir.
4) Yan raylar 180*117 ebatlarında 3 mm et kalınlıgı sayesinde 650 cm açılıma kadar çelik konsrüksiyon gerektirmez.
5) Maksimum cephe ve açılım tek modül 2500 * 4000 mm ölçülerine kadar uygulanabilir yada cephe açılım tek modül 1500 * 8000 mm kadar uygulanır. Bu sayede gökyüzü görüntü kalitesi üst seviyededir.

Zen kış bahçesi
Zen kış bahçesi firması

6) Yan raylarda camların dengeli şekilde hareket etmesine sağlayan 8 adet paslanmaz çelik rulman kullanılmaktadır.
7) Yan raylara bağlı extra oluk sistemi sayesinde maksimum su yalıtımı sağlanmıştır.
8)Sistemde bulunan ön ayak abetları 128*170 x 3 mm . Ön oluk ebatları ise 170*320 x 3 mm dir.
9) Sistemde bulunan eklemeli yan raylar sayesinde tadilat ve cam kırılması durumunda ürünü sökmeden tadilat işlemi rahatlıkla yapılabilmektedir.
10) Sistemler uzaktan kumanda , buton ve cep telefon üzerinden kontrol edilebilir. İsteğe yağmur güneş ve rüzgar sensörü eklenebilir.
11) Camların dengeli bir şekilde hareket edebilmesi için T-10 triger kayış kullanılmaktadır.Aynı zamanda kapalı konumda iken kilit gerektirmez.
12) Sistemde aydınlatma için gizli ledler kullanılır. Dimmer sayesinde ışık seviyesi ayarlanabilir.

Kış Bahçesi Cam Çatı işlerinizde ücretsiz keşif…

Kış bahçesi karolaj camlı katlanır cam uygulaması İzmir
Kış bahçesi karolaj camlı katlanır cam İzmir

Kış Bahçesi Cam Çatı 2021 Fiyatları 

Cam çatı modern ve estetik bir uygulamadır. Başarılı yönleri olmakla beraber bazı problem gibi gözüken yönleri de vardır. Gökyüzü ile sınır olmadan bir yaşam imkanı sunar. Ancak cam temizliği problemi göz ardı edilmemelidir. Cam çatı perde uygulamaları sonradan ihtiyaç olabilmektedir.

Cam çatı, sabit cam çatı ve motorlu cam çatı seçenekleri ile bütçenize göre uygulama imkanı vardır. Kullanılan malzemeler; cam, alüminyum çatı profilleridir. Alüminyum oluk profili veya kompozit oluk profili ile iskelet sistemi ile uyumlu ve dayanıklı sonuç elde edilmektedir.

Kış bahçesi ücretsiz keşif İzmir
ücretsiz keşif İzmir

 

Cam çatı cam seçenekleri, 8 mm temperli, 8 mm lamine temperli, 10 mm lamine temperli, 10 mm temperli, temperli ısıcamlı, temperli lamine ısıcamlı ve lamine temperli ısıcamlı olarak sayabiliriz.

Sabit cam çatı en uygun segment olarak 8 mm temperli camlı olan grubu 1.300,-TL/m2’dir.

Sabit cam çatı en yüksek maliyetli sistem ise 8+8 mm lamine temperli camlı uygulamadır.

LR-3200 linea Rossa İzmir
Linea Rossa İzmir sürme

Kış Bahçesi Alüminyum Çatı Kaplaması

Kış Bahçesi Alüminyum Çatı başarılı uygulamaların yapıldığı ürün grubudur. Alüminyum kompozit çatı bakım gerektirmeyen dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzemedir. Çatı uygulamalarında ortaya koyduğu estetik sonuçlar ile tercih edilmeye başlamıştır. Kış bahçesi alüminyum çatı kaplaması usta ellerde mükemmel sonuçlar ortaya koymaktadır. Kompozit çatı kaplaması, alüminyum kompozit çatı, kış bahçesi için kompozit çatı, alüminyum kompozit çatı firması, alüminyum çatı firması, alüminyum kompozit ile çatı yapımı gibi kelimeler ile aramalar yapılmaktadır. Firmamız en iyi ürünleri uygun maliyetler ile müşterilerine ulaştırmanın gayretindedir.

Alüminyum kompozit çatı İzmir
Alüminyum kompozit çatı döşeme İzmir

Alüminyum Kompozit Nedir?

Alüminyum kompozit kaplama nedir?

Alüminyum kompozit dış cephe kaplama nedir?

Alüminyum kompozit panel nerelerde kullanılır?

Alikobant ne demek?

Alüminyum kompozit İzmir
Alüminyum kompozit levha İzmir

Alüminyum kompozit panel özellikle yapı sektöründe kullanılan bir ürün olmasına karşın, dekorasyon ve reklam gibi daha pek çok alanda da tercih edilen, kolay uygulama özelliği, ekonomik fiyatları, modern görünümü ve hafif yapısı ile hem ergonomik hem de sayısız avantajı bir arada barındıran özel bir üründür. İki alüminyum levha arasına poliüretan dolgu yerleştirmek sureti ile elde edilen, yüksek ısı yalıtım gücü, yangına karşı yüksek mukavemeti, modern tasarımları ve ucuz işçiliği sayesinde yoğun olarak cephe giydirmesinde kullanılan alüminyum kompozit levhalar, hafif yapısı ile taşıyıcı sistem ve kolonlara ekstra yük bindirmeden yüksek standartlı binaların yapılmasına zemin hazırlar.

linea rossa kompozit kaplama İzmir
linea rossa kompozit kaplama İzmir uygulamaları

Yapıların dış yüzeyleri için taş, tuğla, yutong gibi ağır ve mali külfetli malzemelerin yerine kullanılarak hem daha modern hem dayanıklı hem de düşük maliyetli projeler ortaya çıkartan, eski yapıların yenilenmesi, ısı yalıtımı ve cephe giydirmesi gibi amaçlarla da kullanılarak standardı ve değerini arttıran bu ürünler farklı ebat ve kalınlıkları ile her türlü amaç ve proje için rahatlıkla tercih edilebilen özelliklere sahiptir. Alüminyum kompozit fiyatları konusuna gelince, sağladığı avantajlara göre son derece ekonomik maliyetli ve cazip koşullara sahip olan paneller, zengin renk seçenekleri ile de ayrıca tercih önceliği oluşturur.

Alüminyum kompozit çatı İzmir
Alüminyum kompozit çatı İzmir örnekleri

Alüminyum Kompozit Panel Kullanım Alanları

– Yapıların iç ve dış cephe uygulamalarında,

– Ticaret, iş-alışveriş merkezlerinde, dükkanlarda,

– Banka ve otel cephe uygulamalarında,

– Havaalanları, tren garları, otobüs terminallerinde,

– Tünel – metro istasyonları iç yüzey kaplamalarında,

– Stadyum ve spor kompleksi uygulamalarında,

– Eski binaların yenileme uygulamalarında,

Alüminyum kompozit çatı İzmir
Alüminyum kompozit çatı sistemleri İzmir

– Her türlü balkon dekorasyon uygulamalarında,

– Her türlü kolon/kiriş kaplama uygulamalarında,

– Ofis uygulmalarında,

– Reklam ve ilan pano tasarım ve uygulamalarında,

– Benzin istasyonlarında,

– Otobüs, metro duraklarında,

– Sergi fuar merkezlerinde ve stand uygulamalarında,

– Her türlü işaret, yönlendirme levhalarında,

– Yürüyen merdivenler, asansörlerde,

Kış bahçesi ücretsiz keşif İzmir
ücretsiz keşif İzmir
Alüminyum kompozit kaplama İzmir
Alüminyum kompozit levha İzmir

Alüminyum Kompozit Temizleme

Kompozit panel yılda en az bir defa ılık deterjanlı su ve yumuşak temizleme bezi ile temizlenmelidir. 40 ºC üzeri sıcaklıkta temizleyici sıvı kullanılmamalıdır. Bu boya üzerinde kalıcı leke birikintilerine sebebiyet verebilir. Kullanılan bütün temizlik ajanlarının PH’ı 5-8 aralığında olmalıdır. Güçlü alkali temizleme ajanları kesinlikle kullanılmamalıdır. (Potasyum, Hidroksit, Sodyum, Karbonat, Kostik Soda) Güçlü asidik temizleme ajanları ve aşındırıcı ajanlar kesinlikle kullanılmamalıdır.

Cam tavn kış bahçesi alüminyum kompozit İzmir
Cam tavn kış bahçesi alüminyum kompozit renkleri İzmir

Kış Bahçesi Alüminyum  Çatı işlemesi ve uygulaması için ücretsiz keşif hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kış Bahçesi Alüminyum Çatı 2021 Fiyatları

Alüminyum çatı sistemleri 3 farklı sistem olarak değerlendirilebilir. Sabit Rolling Roof çatı sistemi, Motorlu Açılır Rolling Roof çatı sistemi ve Alüminyum kompozit panel çatı sistemidir.

Alüminyum Kompozit Panel Çatı Sistemi 2021 Fiyatları

Alüminyum kompozit panel çatı yapımı, çift yüz kompozit levha arası yalıtım köpüğü ve alüminyum direk ve taşıyıcı cephe profilleri ile tamamlanır. Oluk meselesi alüminyum malzeme ile çözülmüştür. Alüminyum çatı fiyatı ise 1.500,-TL x m2 olarak değerlendirilebilir. Zincir su tahliye sistemi estetik ve pratik çözümü ile sisteme modern bir görünüm katmaktadır.

Zen kış bahçesi
Zen kış bahçesi firması
Motorlu Rolling Roof Çatı Sistemi 2021 Fiyatları

Rolling Roof (Yuvarlanan Teras), 2mm et kalınlığındaki panellerin, önce kendi ekseni etrafında dönmesiyle havalandırma, güneş ışığından istenilen oranda faydalanma veya gölgelendirme imkânlarını kullanıcılara sunmaktadır. Kendi ekseni etrafından dönen tüm paneller açılır cam tavanda olduğu gibi geriye doğru toplanarak tam açık bir tavan alanı oluşturmaktadır. Bu haliyle Rolling Roof, hem katlanma hem toplanma hareketini bir arada sunan dünyadaki tek sistemdir.

Roling Roof çatı sistemleri İzmir
Rolling Roof çatı uygulama İzmir

Açılır Rolling Roof alüminyum çatı sistemi 2021 metrekare fiyatı 2.350,-TL’den başlayıp boya seçeneklerine bağlı 2.600,-TL’ye kadar yükselebilir.

Sabit Rolling Roof Çatı Sistemi 2021 Fiyatları

Açılır Rolling Roof sisteminin motorsuz sabit olarak uygulanması ile gerçekleştirilen üretim ve montaj sistemidir. Metrakare fiyatları 1.900,-TL /  2.100,-TL arasında değişir. Teras kapatma işleriniz için sektörel tedarikçilerimizden Winter-Life’ i incelemek için linke tıklayabilirsiniz; http://www.winterkisbahcesi.com/teras-kapatma-izmir/

Alüminyum motorlu pergola İzmir
Alüminyum motorlu pergola sistemleri İzmir

Yine branda açılır tavan sistemlerinde, branda örtüsü belli aralıklarla yıpranmadan dolayı değiştirilmelidir. Açılır tavan sistemlerinde branda, yağışlı havalarda, iç ortamın su almaması için tamamen kapalı tutulmalıdır. Fakat Rolling Roof açılır tavan sisteminde paneller istenilen açıda katlanabildiğinden, dış ortam yağışlı olduğu halde paneller arası bir miktar açılarak, iç alana su girişi olmaksızın havalandırma imkânı bulunmaktadır. Rolling Roof her türlü hava koşulunda tam bir sızdırmazlık ve dayanım ile problemsiz olarak çalışmaktadır.

Hareketli motorlu alüminyum çatı sistemleri İzmir
Hareketli motorlu alüminyum çatı sistemleri İzmir

Kış Bahçesi Kiremit Çatı Modelleri

Kış Bahçesi Kiremit Çatı klasik çatı modeli diyebiliriz. Kış bahçesi uygulamalarında, pergola ve sundurma uygulamalarında doğal kiremit yoğun kullanılmaktadır. Kiremit çatı gelişen üretim teknolojileri ile farklı özellikte bir çok kiremit çeşidi ile yapılmaktadır. Kiremit çatı alt yapısı ahşap omurga ve demir omurga olarak uygulanır. Osb alt tabanı ve üzerine membran çatı örtüsü serilir. Üzerine kiremitler döşenir. Kış bahçesi kiremit çatı modelleri; tek akıntı kiremit çatı, çift akıntı kiremit çatı ve paraşüt kiremit çatı olarak sayabiliriz.

kiremit çatı İzmir
Kiremit çatı İzmir firması

Kiremit Çatı Kış Bahçesi İçin Faydaları

Doğru uygulanmış bir kiremit çatı kullanışlı bir kış bahçesi için en önemli adımdır. Taşıyıcı yükün doğru hesaplanması, ısı ve ses yalıtımının doğru yapılması ve bağlantı elemanlarının doğru montajlanmış olması çok önemlidir. Eğimin doğru verilmesi ile su alma sorunlarının önüne geçilmiş olur. Estetik görünümü diğer malzemeler ile desteklenirse ortaya güzel bir ürün çıkacaktır.

Kiremit çatı İzmir
Kiremit çatı modelleri İzmir

Kiremit: Kil toprağının pişirilmesiyle elde edilen ve genellikle çatılarda kullanılan bir tür yapı malzemesidir.
Kiremit çatılar: Binaların tepelerine nizami bir şekilde dizilmiş kiremitlerden oluşan çatılardır.

Eskiden tek tip kiremit çatı malzemesi kullanılırken özellikle inşaat sektörünün gelişmesi ile değişik tip ve ebatlarda kiremitler imal edildi ve binalarda kullılıyor.

Zen kış bahçesi
Zen kış bahçesi firması

Kiremit çatı yapımı veya kiremit dizimi, diğer çatı uygulamalarından çok farklı bir süreçtir. Kiremit, yapısı itibariyle birbiri ile bağlantılı parçalardan oluşur. Bu parçaların düzenli olarak dizilmesi, ince işçilik ve düzgün bir gönyeleme ile mümkündür. Aksi halde çatılarda kaymalar ve kiremitlerin düzensiz görünmesi, bunun bir neticesi olarak da bina içine su akması gibi olumsuzluklar görülecektir. Bu yüzden, çatı yapım veya onarım ihtiyaçlarınızda, en deneyimli İstanbul kiremit çatı ustalarını bünyesinde bulunduran Elit Yapı İzolasyon‘dan bilgi almayı unutmayın!

kiremit çatı fiyatları İzmir
kiremit çatı 2021 fiyatları İzmir

Kiremit Çatı Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kiremit çatı yapımı inşasında, öncelikle zeminin ahşap kaplama ile sağlamlaştırılması gerekmektedir. Kiremitlerin kaymaması için gereken eğim verilerek çatının iskeleti tamamlanmaktadır. Bunun yanı sıra hafif eğimli çatılarda kiremitler olukları bir diğerinin üstüne gelecek şekilde dizilirler. Genellikle dizim işine köşelerden ve tabandan başlanmaktadır.

kiremit çatı iskelet sistemi İzmir
Kiremit çatı iskeleti İzmir

Yanlış dizilen bir kiremit, domino etkisiyle diğer kiremitlerin de yanlış dizilmesine neden olacağından, uygulamada dikkatli olunması gerekmektedir. Ayrıca kiremitler, taşınma esnasında ya da uygulama esnasında kırılabildiğinden kiremit çatı yapımı işinde taşıma ve uygulama hassas bir şekilde yapılmalıdır. Bu yüzden herhangi bir çatı ustasıyla değil; alanında uzman kiremit çatı ustası ile çalışıyor olmak oldukça önemlidir.

Kiremit Çatı Nasıl Yapılır?

kiremit çatı yapımı
Kiremit çatısı ihtiyacı olan birçok kişinin aklına ilk olarak gelen soru, kiremit çatı nasıl yapılır sorusudur. Bu soruya verilecek en uygun cevap ise, uzman personellerce yapılması şeklinde olacaktır. Gerekli emniyet tedbirlerini almış ve ustalık belgesi bulunan tecrübeli çatı ustaları, en iyi, en doğru ve en dayanıklı çatıları inşa ederler. Kiremit çatıların yapım aşamasına kısaca bir göz atarsak;

Kaliteli malzemelerin seçilmesi,
Çalışanların güvenliğinin sağlanması,
Çatıların kiremit ile kaplanması,
Baca diplerinin ve diğer hassas noktaların su kaçaklarına karşı yalıtılması,
Gerekirse olukların temizlenmesi, şeklindedir.
Kiremit çatı nasıl yapılır sorusundan sonra akla gelen bir diğer soru ise kiremit çatı ne kadar sürede yapılır sorusudur. Bu sorunun cevabı, çatının büyüklüğüne göre değişmektedir. Yapım aşaması bir gün ile bir hafta arasında değişebilmektedir. Kış Bahçesi Çatı Sistemleri İzmir

Kiremit Çatı Modelleri Nelerdir?

Kiremit, pişmiş bir malzeme olduğundan ısı tutması, ısı yalıtımı yüksektir. Bunun yanı sıra kiremit doğal görünümü ile evlerin çatılarının şık durmasını da sağlamaktadır. Günümüzde değişik kiremit çeşitleri ile binaların çatılarının daha şık gösterilmesi mümkün hale gelebilmektedir. Kiremit çatı modelleri kullanılan kiremit cinsine göre isimlendirilmektedir. Kış Bahçesi Çatı Sistemleri İzmir

Şimdi kısa kısa en bilinen kiremit çatı modellerine bir göz atalım;

Marsilya Kiremit Çatı Modeli

Marsilya kiremit ülkemizde en çok kullanılan ve satılan kiremit çeşididir. Kenardan ve üst taraftan yanındaki ve üstündeki kiremitlere kenetlenebilen bir yapıda olduğundan dolayı su geçirgenliği oldukça az olan bir modeldir.

Osmanlı Kiremit Çatı Modeli

Alaturka kiremit de denilen Osmanlı modeli, estetik görünümü ve yüksek su aktarım özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Her türlü çatı tipi ile uyumlu bir ürün olup, kenetsiz bir şekilde uygulanmaktadır. Kış Bahçesi Çatı Sistemleri İzmir

Granada Kiremit Çatı Modeli

Bu kiremit ile yapılan çatılar genellikle villaların çatıları olmaktadır. Akdeniz havzasında sıklıkla kullanılan bu çatı modelinde az kiremit ile çok alanın kaplanması mümkündür.

Zen kış bahçesi
Zen kış bahçesi firması
Kiremit Çatı Hesaplarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kilden yapılan ve kırmızı-kahverengi yapısı ile şık bir görünüme sahip kiremit ile çatıları süslemek mümkündür. Bunun yanı sıra çatımızın kiremit ile kaplanması halinde ne kadar maliyet çıkacağı da önemlidir. Burada önemli olan birkaç husus var: Öncelikle kullanılacak kiremidin seçimi yapılmalıdır. Seçilen kiremidin ebatları belirlenerek bir metrekareye kaç tane kiremit sığacağı hesaplanmalıdır. Çatı kiremit hesabı nasıl yapılır sorusuna bu şekilde cevap vermek yerinde olacaktır. Kış Bahçesi Çatı Sistemleri İzmir

Hesaplama yaparken çatının eğimli olması kafa karıştırmamalıdır. Burada genellikle çatının bir tarafının en ve boyları birbiri ile çarpılarak elde edilen sonuç iki ile çarpılarak çatının tamamının boyutları hesaplanmaktadır. Toplam metrekareyi bulduktan sonra bulunan bir metrekareye sığan kiremit sayısı ile çarpılır ise çatıya ne kadar kiremit gideceği hesaplanabilir.

Toplam maliyet kiremit adedi ortaya çıktıktan sonra birim kiremit fiyatı üzerinden hesaplanır. Mahya kiremitler, çatının iki yakasının birleşim yerlerini kapatmak için kullanılmakta olup onların hesabı da ayrıca yapılmaktadır. Kiremit çatı fiyatları hesaplanırken uzman görüşü almak gerekmektedir. Kış Bahçesi Çatı Sistemleri İzmir

Kiremit Çatının Diğer Çatılara Göre Avantajları Nelerdir?

Kiremit çatı malzemesi bazı yönleri ile diğer çatılardan ayrılmaktadır. Bu avantajları sıralamak gerekirse:

Binanın estetik görünmesini sağlayan bir malzemedir.
Pişirme yöntemi ile hazırlandığından ısı dayanıklılığı ve ısı tutmayı yüksektir.
Üzerine bir ağırlık konulmadıkça ya da üzerinde oynama yapılmadıkça oldukça uzun ömürlüdür.
Ufak kalıplar halinde üretildiğinden bakımı ve tamiri kolay ve masrafsızdır.
Bu çatıların, diğer çatı ürünlerine göre daha birçok avantajı mevcuttur. Kış bahçesi için pvc doğrama ile ilgileniyor iseniz tıklayınız; http://www.winterkisbahcesi.com/bohler-pvc-kapi-pencere/

Kiremit Çatıların Altının Yalıtım Malzemeleri İle Kaplanması Neden Gereklidir?

Her ne kadar ısıyı hapseden ve su geçirmeyen bir yapıya sahip olsa da çatı kiremit altı su yalıtımı çok önemlidir. Çatının altının çeşitli yalıtım malzemeleri ile kaplanması binanın daha kolay ısınması için de gerekli ve önemli bir unsudur. Kış Bahçesi Çatı Sistemleri İzmir

Kiremit altları genellikle PVC membran ya da düz membran gibi çatı örtü malzemeleri ile kaplanmaktadır. Ayrıca daha farklı malzemeler ile çatıların su geçirmezlikleri de arttırılmaktadır. Kiremit altı çatı örtüsü fiyatları kullanılan malzemeye göre değişmektedir.

Kiremit Çatı Yapımının Maliyeti 

Kiremit çatı malzemesi ile çatılar kaplanırken fiyat hesaplama işi bu konuda bilgili uzmanlar eli ile yapılmalıdır. İyi bir uzmana ihtiyaç duyulmasının nedeni, çatının ana yapının bir parçası olması ve mukavemet değerlerinin doğru hesaplanmasının öneminden geçmektedir. Kiremit çatıların yapımları işi teknik kısmı olan bir iş olduğundan dolayı bir uzmandan yardım almak yerinde olacaktır. Kış Bahçesi Çatı Sistemleri İzmir

Kış bahçesi ücretsiz keşif İzmir
ücretsiz keşif İzmir

Bunun yanı sıra iklim koşulları ve dış etkenler, maliyet hesaplanırken dikkate alınması gereken hususlardandır. Çatının metrekaresinin hesaplanması, alt yapının yeterliliğinin kontrol edilmesi gibi detaylar nedeni ile çatı kiremit fiyatları hesaplanmasında bir uzmanın desteği lazım olmaktadır. Unutulmamalıdır ki kiremit çatı, detayı ve inceliği fazla olan bir iştir.

Bu çatı tipinde, yapım ayrı; onarım ayrı hesaplanmalıdır.

Kiremit çatı kaplama malzemesinin yenilenmesi ve eski kiremitlerin yenileri ile değiştirilmesi su geçirgenliğinin sağlanması ve ısı yalıtımı için gerekli bir işlemdir. Kiremit çatı aktarma olsun, sıfırdan yapım olsun maliyetler uzman incelemesinden sonra ortaya çıkarılabilmektedir. Sıfırdan yapılmasına nazaran yenileme fiyatları daha düşüktür.

Ayrıca kiremit çatı maliyetleri hesaplanırken alt yalıtım malzemesinin ve baca ya da ayakların yalıtımı için kullanılan malzemenin maliyete etkisi de unutulmamalıdır. Kış Bahçesi Çatı Sistemleri İzmir

Kiremit Çeşitleri Nelerdir?

Kiremit tek tip bir malzeme olmayıp birçok çeşidi vardır. Piyasada en çok kullanılan kiremit çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Osmanlı kiremit
Marsilya kiremit
Mahya kiremit
Granada kiremit
Akdeniz kiremit
Bu kiremit çeşitleri ile farklı kiremit çatı modelleri ortaya konulabilmektedir. Farklı binaların ihtiyaçlarına göre farklı kiremit çeşitleri kullanılabilmektedir. Renk olarak düşünüldüğünde günümüzde sıklıkla kırmızı ya da tuğla rengi kiremitler tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kiremit kullanılmadan kiremit görünümlü çatı kaplama ile binaların şık bir görünüme kavuşması da mümkün olmaktadır. Kış Bahçesi Kiremit Çatı işlerinize ücretsiz keşif hizmeti…

Kış Bahçesi Şingıl Çatı Yalıtımı

Kış Bahçesi Şingıl Çatı sade ve renkli görünümü ile çatı dostu bir örtü sistemidir. Farklı renklerde döşenebilir. Kış bahçesi şingıl çatı yalıtımı ile istenilen sonuçlar alınabilmektedir. Öncelikle şingıl kalitesi ve şingıl altına uygulanan yardımcı malzemeler çok önemlidir. Osb levha kalınlığı (11 mm.’den başlar 20 mm.’e kadar genişler) ve membran örtü ve kalınlığı (1 mm.’den başlar 3 mm.’ e kadar değişir) mevcuttur. Şingıl çatı fiyatları, şingıl çatı renkleri, şingıl çatı metrekare fiyatları merak edilen konuların başında gelir. 10 yıldır kış bahçesi ve çatı işlerine yoğunlaşan firmamız saha uygulamalarında tecrübe kazanmıştır. Kış Bahçesi Çatı Sistemleri İzmir

Kış Bahçesi Şingıl Çatı Çatı Nedir

(Shingle) Şıngıl nedir, Şıngıl Nasıl Döşenir?
şingıl nedir
Şıngıl nedir?
Bu yazımızda şıngıl nedir, çatıya şıngıl nasıl döşenir anlatacağız. Şıngıl uygulaması yapmadan önce, malzeme temini, hazırlık ve uygulama tekniği açısından size çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Kulübe, sundurma veya evinizin çatısına şıngıl döşemek istiyorsanız aşağıdaki anlatım size uygulamada yardımcı olabilir.

Şıngıl Nedir?

Şıngıl esnek bir çatı kaplama malzemesidir. Şingıl ya da shingle olarak da bilinir. Petrol esaslı bir su yalıtım malzemesidir. Zaman-zaman membran ile karıştırılır. Yeşil, kırmızı veya gri renkte bulunabilir. En çok kırmızı rengi tercih edilir. Ayrıca, uçları yuvarlak veya petek görünümlü, köşeli türleri de vardır.

Bir paketi yaklaşık 3m² kaplar. Oldukça esnek ve yapışkandır. Çatılarda kullanılan, çok iyi bir su izolasyon malzemesidir. Şıngıl bir çatı izolasyon malzemesidir. Çatılara izolasyon yaptığı gibi hoş dekoratif bir görünüm katar.

Şıngıl uygulaması kolay ve hesaplı bir yalıtım malzemesidir. Bu da şıngılı eskiden beri, en çok tercih edilen çatı kaplaması ve yalıtım malzemelerinden bir haline getirmiştir.

Şimdi, şıngıl nedir daha iyi anlamanız açısından şıngılın bazı özelliklerinde bahsedelim. Kış Bahçesi Çatı Sistemleri İzmir

Şıngıl Nedir, Şıngıl Özellikleri Nelerdir?

Şıngıl Özellikleri
Üzerinde küçük mineral taşlar bulunur.
Esnektir, kırılma yapmaz.
Hafiftir, çatıya yük bindirmez.
Uygulaması kolay ve hızlıdır.
Estetiktir ve iyi bir su yalıtım aracıdır.
Çatlama yapmadığı için su geçirmez.
Bakım gerektirmez.
Çatı maliyetini düşürür.
Benzer çatı yalıtım uygulama ve malzemelerine göre ekonomiktir.
Bu özelliklerinde dolayı şıngıl, ülkenizde geleneksel bir çatı kaplama malzemesi halini almıştır. Şimdi şıngıl nerelerde kullanılır, şıngıl nasıl döşenir? göz atalım. Kış Bahçesi Çatı Sistemleri İzmir

Şıngıl (Shingle) Nerelerde Kullanılır?

Şıngılı neredeyse her türlü çatıda kullanabilirsiniz. Çatı eğimi en az %20 olan çatılar için uygundur.

Eğimli beton çatılarda,
Ahşap konstrüksiyon çatılarda,
Çelik konstrüksiyon çatılarda,
Kamelyalarda,
Pergolalarda,
Hobi bahçe evlerinde,
Kubbelerde kullanılabilir.
Şıngıl Nasıl Döşenir?
çatıya şıngıl nasıl döşenir
Şıngıl nasıl döşenir?

Çatıya şıngıl nasıl döşenir?

Shingle uygulaması, oldukça kolaydır. Zaten bu özelliği, şıngılı en çok tercih edilen çatı kaplama malzemelerinden biri yapmıştır.

Şıngıl kaplanacak çatıya önce metal veya ahşaptan sağlam bir iskelet oluşturulur. Bu iskelet çatıda herhangi bir tamir yapılma olasılığına karşı bir insanı taşıyabilecek sağlamlıkta olmalıdır. 4×4, 5×5 veya 10×10 kalastan oluşturulabilir.
Hazırlanan bu iskelet üzerine, sıkıştırılmış ahşap paneller (OSB) vidalanır. İskeletin montajı, üzerine kaplanacak OSB’nin uç kısımları ve birleşim yerleri de vidalanabilecek şekilde oluşturulmalıdır. (OSB paneller genellikle 122×244 cm uzunluğundadır.) Kış Bahçesi Çatı Sistemleri İzmir
OSB montajı da yapıldıktan sonra, extra yalıtım için, istenirse üzerine şıngıl altı örtüleri (membran) döşenebilir. Bu örtüler, pürmüzle yakılarak, çivilenerek veya çakılarak şıngıl uygulamasından önce, OSB üzerine monte edilebilir. (Şıngıl altı örtüleri maliyetli bir yalıtım olduğundan bazı yapılarda tercih edilmezler.)
OSB üzerine veya şıngıl altı örtüsü üzerine uç kısımdan başlanarak şıngıl döşenir. Uç kısımları biraz dışarıda, boşluğa gelecek şekilde döşenebilir. Her şıngıl bir öncekinin üzerine binmelidir. Üzerine binme payı şıngılın arka kısmında belirgindir. Şıngıl, şıngıl çivisi ile çakılarak veya izli yerinden pürmüzle ısıtılarak döşenir. Şıngıl yapraklarının uç kısmının sabitlenmesi için de bitüm mastik kullanılabilir.

Şıngıl Döşemede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şıngıl döşeme, şıngıl uygulama esnasında en çok yapılan hataların başında şıngıl çivilerinin üzerini kapatmamaktır. Şılgıl uygulaması bittikten sonra, çivilerin üzeri bitüm mastik ile kapatılmalıdır ki, su sızmasın. Kış bahçesi etraf kapatma ürünleri için linke tıklayınız; https://kisbahcesiizmir.com/kis-bahcesi-etraf-kapatma-urunleri/

Şıngılı üste bindirin. Şıngıl montajında yanlardan ve arka kısımdan üst üste bindirmeniz gerekiyor.

Şıngılı iyice sabitleyin. Soğuk, aşırı rüzgarlı ve fırtınalı havalarda şıngılın uçmaması için, çok iyi sabitlemeniz gerekiyor. Sabitlemek için özellikle şıngıl çivisi kullanın ve bitüm mastik ile destekleyin.

Günümüzde şıngıl görünümlü membran çatı kaplamaları sıkça kullanılıyor. Bu kaplamalar aslında membra dediğimiz rulo şeklinde çatı izolasyon malzemeleridir. Rulo şıngıl olarak da biliniyor. Üzerinde bir şıngıl deseni bulunuyor. (Şıngıl desenli Membran) Böylece, üzerinde bir şıngıl varmış gibi gösteriliyor. Estetik, güzel bir görümle beraber, zaman da kazandırıyor. Bu kaplamalar daha çok büyük çatılarda tercih ediliyor. Kış Bahçesi Çatı Sistemleri İzmir

Şıngıl Altına Ne Döşenir?

Şıngıl, osb üzerine direkt olarak yüzeye uygulanabileceği gibi, altına membran da yapılabilir. Membram yüzeye pürmüz ile yapıştırılan mükümmel bir su izolasyon malzemesidir. Fakat, şıngıl uygulamasından önce, maliyeti arttırdığı için, bazı kullanıcılar tarafından tercih edilmez.

Şıngıl Mı Kiremit Mi?

Kiremit mi şıngıl mı, çatıda kiremit mi şıngıl mı kullanmalıyım? Tercih yapmada size yardımcı olabilecek, kiremit ve şıngılın bazı farklarından bahsedelim.

Şıngıl bakım gerektirmez.
Üzerinde gezilmesi ve benzeri çatı işlerinde şıngıl kaymaz ve deformasyona uğramaz.
Şıngıl çatıya yük bindirmez daha hafiftir.
Şıngıl kaymaz ve kırılmaz.
Değişken eğimli çatılara şıngıl çok daha uygundur. Yüksek eğimli çatılarda, çok dik çatılarda da şıngıl kullanılabilir. Kiremit gibi çatıdan kayma ve düşme riski yoktur.
Oval ve kıvrımlı yüzeylere monte edilebilir.
Şıngıl Çivisi Nedir?
şıngıl çivisi ne demek
Şıngıl çivisi, şıngılı sabitlemek için kullanılan, düz başlı özel bir çividir.

Kış Bahçesi Çatı Sistemleri 

 

ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN TIKLA ARA